Ogłoszenia Parafialne 3.10.2021 r.

27  Niedziela zwykła
 3.10.2021 roku
Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin o godz. 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych.
Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w  Mymoniu i w Porębach o godz. 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.
W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
We wtorek wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
W środę po Mszy wieczorowej spotkanie ministrantów.
W czwartek wspomnienie MB Różańcowej.
W przyszłą niedzielę 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej dziewicy – założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę od roku 1881 czyli 140 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.
W przyszłą niedzielę 10 października będzie obchodzony XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. Odbędzie się również zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200- 250 nowych uczniów. W ciągu 21 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ponad 6 tys. młodych.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.15 wręczenie dzieciom klasy trzeciej poświęconych różańców.