Ogłoszenia parafialne 28.11.2012 r.

I Niedziela Adwentu
28.11.2021 r.
Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2021/22 pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa
Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki. Rada dla rodziców: wypełniona plansza naklejkami to radość dla waszego dziecka, które czynnie i na modlitwie przeżyło Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Drodzy rodzice małych dzieci – przygotujcie dzieciom adwentowe lampiony i przyprowadzajcie je do świątyni, aby radośnie przeżyły ten czas.
W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 8 zł.
Po Mszach św. w niedzielę pan organista rozprowadza na chórze w kościele opłatki wigilijne dla rodzin, które w ubiegłe lata odwiedzał w domach. U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy, ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną posługę w naszym kościele.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi przed każdą Msza świętą.
Pierwszy piątek miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża św. Anny przełożona Janina Suwała. Wieczorem roraty. Chorych w Besku w pierwszy piątek nie będziemy odwiedzać, odwiedzimy przed świętami. W Mymoniu i Porębach w piątek o godz. 15.00 adoracja, spowiedź i Msza św.
Pierwsza sobota miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała, wieczorem roraty.
Za tydzień Niedziela Adoracyjna, od 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin, o godz. 16.00 modlitwa różańcowa i zmiana Tajemnic Różańcowych adoruje róża św. Marii Magdaleny przełożona Maria Rajter.
Jest to też dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, dlatego będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.