Ogłoszenia parafialne 27.02.2022r.

8 Niedziela zwykła

  W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce – zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – organizuje w kościołach 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca). Caritas Polska już przekazała ofiary na bieżącą pomoc na Ukrainie. Ale potrzeby są i będą ogromne – zarówno tam, na miejscu jak również w Polsce, gdzie Caritas współpracuje z władzami państwowymi i włącza się w kwestię pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zebrane środki zostaną wykorzystane do zakupu żywności, środków higienicznych, koców, śpiworów, materacy czy kuchni polowych oraz do wsparcia ukraińskiej ludności. Dzisiaj i we środę popielcową po Mszach św. w naszej Parafii zbiórka do puszki na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą św. Dzieci i młodzież zapraszamy we środę od godz. 16.00.

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa

PRZEPISY POSTNE

Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:

a) we wszystkie piątki w roku,
b) w Środę Popielcową i Wielki Piątek
c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie Uroczystość.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
a) w Środę Popielcową,
b) w Wielki Piątek.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godz. 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godz. 15.30.

Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Godzina św. w czwartek, 3 marca 2022 r. rozpoczniemy w Archidiecezji Przemyskiej Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

W pierwszy piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odwiedziny chorych w Besku od godz. 8.00.

W kościołach filialnych w piątek o godz. 15.00 spowiedź, Nabożeństwo Drogi krzyżowej i Msza św.

Pierwsza sobota miesiąca rano o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża MB Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca, wieczorem Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej.

 W przyszłą niedzielę Niedziela adoracyjna, od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku. Adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

W kościołach filialnych w niedzielę Msza święta i Nabożeństwo Gorzkich żali w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.