Ogłoszenia parafialne 25.10.2021 r

30 Niedziela zwykła
24.10.2021 r.
Dzisiaj Niedziela Misyjna. Ojciec Święty wyjaśnia ideę dnia misyjnego: „Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych”. Papież nazywa ten dzień „świętem łaski i radości”. Jak wyjaśnia, Duch  Święty daje mądrość i męstwo tym, którzy otwierają się na Jego działanie. Z kolei świadomość, że Jezus Chrystus wspiera dzieło misyjne i mu towarzyszy, wypełnia serca głoszących Dobrą Nowinę radością. W Światowy Dzień Misyjny w kościołach na całym świecie zbierane są ofiary na rzecz młodych Kościołów na terytoriach misyjnych. Papież zaznacza, że to okazja, by „ożywić pragnienie i obowiązek moralny radosnego uczestniczenia w misjiad gentes”.
Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc misjom.
Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kartki wypominkowe na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy w świątyni wspominać tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Za zmarłych polecanych w „Wypominkach” zostaną odprawione 4 Msze święte. Wypełnione kartki wypominkowe składamy u księży wikariuszy. W kościołach filialnych nabożeństwo wypominkowe po niedzielnych Mszach świętych.
Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej.
Spowiedź przed Świętem Zmarłych:
Poręby w piątek  o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Mymoń w sobotę o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Besko w piątek i sobotę od godz. 16.00 spowiada trzech księży. Zachęcamy, aby Parafianie skorzystali ze spowiedzi świętej, a dary duchowe jak; Komunia święta i odpusty ofiarowali za zmarłych.
Dziękujemy za złożone ofiary na prace przy kościele. Bóg zapłać!