Ogłoszenia parafialne 20 Niedziela zwykła 14.08.2022r.

Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

Jurto w poniedziałek 15 sierpnia czcić będziemy NMP w tytule Wniebowzięcia, a w tradycji ludowej zwana jest Matka Boża Zielna.

Porządek Mszy św. w tą Uroczystość w naszej Parafii:

Besko;  –  rano:7.30

–  suma o godz. 10.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów

–  po południu o godz.16.00 – bez Nieszporów

Mymoń;   8.30  z błogosławieństwem ziół i kwiatów

Poręby;  10.00  z błogosławieństwem ziół i kwiatów

W poniedziałek 15.08. tradycyjnie o godz. 6.00 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz Paweł, serdecznie zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Jednocześnie tradycyjnie przypominamy o możliwości pielgrzymowania do Starej Wsi autokarem wyjazd o godz. 6.10 z parkingu przy kościele – informacje u p. Władysława Szyndlera.

We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 18 sierpnia do godz. 9.00 zbiórka elektrośmieci na pomoc dla misjonarzy. Elektrośmieći, prosimy składać rano w czwartek na parkingu kościelnym w Besku za budynkiem salek katechetycznych.

Dziękujemy panu Adamowi Skublowi za bezinteresowne wykonanie kutego z metalu żyrandola do zakrystii. Osprzęt elektryczny wykonał pan Jurek Zubik. Bóg zapłać!