Ogłoszenia parafialne 20.03.2022r.

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj u sióstr felicjanek od godziny 8.00 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Patrona domu świętego Józefa. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Besku o godz. 16.00. Adoruje róża NMP Królowej Polski przełożona Krystyna Szajna. W przyszłą niedzielę adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza św. w Mymoniu o godz. 8.30, a w Porębach o godz. 10.00.

W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II

We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Duchowa Adopcja.

W każdej godzinie i minucie, gdzieś na świecie, umierają najmniejsi i najbardziej bezbronni – nie narodzone dzieci. One wołają o pomoc również do Ciebie.  Nie zwlekaj. Możesz się przyczynić do ich ocalenia, podejmując Duchową Adopcję.

Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie – jak post lub walka z nałogiem.

Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń.

Modlitwa codzienna: Panie Jezu – za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

Na stoliku w kaplicy Matki Bożej wyłożona jest Parafialna Księga Duchowej Adopcji, prosimy wpisywać się do niej.

W piątek, 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego proszę wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Archidiecezji Przemyskiej o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga i odmówić Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu MaryiPrzed Jezusem Eucharystycznym odmówmy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny/abp Adam Szal/.

W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godz. 7.00.

Po południu o godz.16.30 Część bolesna różańca świętego, Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, Nabożeństwo Drogi krzyżowej i Msza św.

W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Porębach o godz. 16.00, a w Mymoniu o godz. 17.00.

Wspólnota Matki Słowa zaprasza we wtorek 22 marca. Po Mszy św. do godz. 20.00. Na adorację – czuwanie w intencji pokoju na świecie.

W środę 23 marca będzie spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących do Pierwszej Komunii świętej. Spotkanie będzie o godz. 18.00 w brązowym budynku przedszkolnym sióstr felicjanek.