Ogłoszenia parafialne 18 Niedziela zwykła 31.07.2022r.

Jutro rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jak: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o modlitwie za naszą Ojczyznę.

W związku z rozpoczęciem sierpnia – miesiąca abstynencji – Episkopat Polski przypomina: „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno–moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”. Zachęcamy Parafian do abstynencji w tym miesiącu i podejmowania różnych inicjatyw trzeźwościowych.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę do godz. 17.00.

W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Godzina święta.

Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża Królowej Jadwigi przełożona Ewa Ćwiąkała, wieczorem o godzinie 18.00 Msza św. i adoracja. W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godzinie 16.00 adoracja, spowiedź i Msza św.. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

Pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża św. Marii Magdaleny przełożona Maria Rajter, a o godz. 20.00 wieczór fatimski.

W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Niedziela Adoracyjna od godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża św. Marty przełożona Maria Szyndler.

Dziękujemy strażakom za organizowanie ruchu w święto św. Krzysztofa przy pokropieniu pojazdów. Bóg zapłać!