Ogłoszenia parafialne 12.09.2021 r.

24  Niedziela zwykła

12.09.2021 roku

W poniedziałek od godz. 16.00 spowiedź przed odpustem. O godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
We wtorek  – 14 wrześniaŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego  główny odpust naszej Parafii.
Porządek Mszy św. w Besku:
– rano godz. 7.30
– uroczysta suma dziękczynna w 25 rocznicę poświęcenia nowej świątyni w Besku o godz.11.00. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a moja sugestia, aby rodziny mieszkające w Besku zaprosiły swoje dzieci, wnuki – niech ten dzień będzie dla naszej wspólnoty parafialnej – dniem wdzięczności Panu Bogu i dobroczyńcom, a także świętem rodzinnym.
Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczy ks. Bp Marian Rojek- ordynariusz diecezji Zamojsko-lubaczowskiej, słowo Boże wygłosi ks. dr Michał Mierzwa, do koncelebry zostali zaproszeni księża rodacy, księża wikariusze – którzy posługiwali w nowej świątyni w ostatnich 25 latach oraz księża z naszego dekanatu. Zaproszone zostały siostry zakonne pochodzące z naszej Parafii oraz siostry felicjanki obecnie posługujące w naszej Parafii. Parafia zaprosiła także władze naszej Gminy.
Po  sumie procesja eucharystyczna wokół nowego kościoła na którą serdecznie zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i dzieci z klasy czwartej w strojach pierwszokomunijnych. Po zakończeniu procesji eucharystycznej i odśpiewaniu hymnu; Boże coś Polskę, zostaną poświęcone dewocjonalia.
– po południu Msza św. o godz. 18.00
W tym dniu w naszej Parafii jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Cieszymy się, że w Besku zorganizowała się grupa 12 niewiast, która odtąd w strojach ludowych będzie nosiła w czasie procesji trzy ważne dla naszej Parafii znaki naszej wiary: figurę Matki Bożej Fatimskiej, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i obraz Jezusa Miłosiernego. Jak pamiętamy te znaki religijne w ciągu ostatnich 25 lat nawiedziły nasze rodziny, a świadectwem tych spotkań są Pamiątkowe księgi próśb i podziękowań w kancelarii parafialnej.
Na cmentarzu parafialnym kontenery na śmieci z cmentarza zostały przestawione na drugą stronę cmentarza, prosimy Parafian, aby odtąd z cmentarza tam składować śmieci.