Ogłoszenia parafialne 10.10.2021 r.

28 Niedziela zwykła
10.10.2021 roku

 

Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. „Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. Odbędzie się również zbiórka po Mszach św. na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Od lat Fundacja utrzymuje ok. 2 tys. stypendystów. Wspierani są oni od 7 klasy szkoły podstawowej aż do zakończenia studiów Każdego roku ok. 200 z nich zdobywa wykształcenie i przeprowadzany jest nabór 200 – 250 nowych uczniów. W ciągu 21 lat istnienia Fundacji DNT wsparciem objęto już ponad 6 tys. młodych.
Dzisiaj 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej dziewicy – założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę od roku 1881 czyli 140 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.
Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie będzie organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych różaniec codziennie w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy św. prowadzą róże różańcowe.
W czwartek wypada Dzień Edukacji Narodowej wraz z modlitwą składamy podziękowanie nauczycielom, katechetom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty za trud nauczania i wychowania.
W tym tygodniu będzie składka po domach na prace przy naszym kościele.