Ogłoszenia 9.10.2016

1. Dzisiaj  9 października obchodzimy kolejny, XVI Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W Roku Miłosierdzia polscy biskupi zachęcają za Papieżem Polakiem do wcielania w życie wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia. Przypominają przeżycia Światowych Dni Młodzieży i towarzyszące im słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym Franciszkiem. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej, a zdolnej.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

3. W poniedziałek 10 października obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę od ponad 120 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr, które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.

4. W piątek wypada Dzień Edukacji Narodowej modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

5.  W przyszłą niedzielę 16 października  przypada kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrowa. Tego dnia pamiętamy w modlitwach o Księdzu Arcybiskupie Seniorze Józefie Michaliku z racji rocznicy jego święceń biskupich.

6. W bocznym przedsionku naszego kościoła w Besku na tablicy ogłoszeń są wywieszone projekty dwu ostatnich witraży do naszego kościoła. Prace prowadzone przez pana profesora Kazimierza Rocheckiego nad nimi mają się ku końcowi. Montaż witraży wstępnie jest przewidziany w listopadzie tego roku. Zainteresowanych zachęcamy oglądania.

 

7. W przyszłą niedziele na godzinę 8.30 do kościoła w Mymoniu zapraszamy dzieci klasy trzeciej z Mymonia wraz z rodzicami na uroczyste wręczenie poświęconych różańców.

8. W tym tygodniu będzie składka po domach na spłatę kredytu za prace wykonane w tym roku w naszych kościołach. Prosimy Parafian o ofiarność.

 

9. FILM Z KRZYŻYKIEM

Duszpasterze parafii Besko zapraszają wszystkich parafian w ramach „FILM Z KRZYŻYKIEM” (czyli film z przesłaniem) na film „Bóg nie umarł 2”.Film Wyświetlany będzie we wtorek w salce katechetycznej o godz. 18.30 Zachęcamy aby te dłuższe jesienne wieczory spędzić przy dobrym filmie.

 

9. AKCJA ZNICZ 2

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już po raz drugi organizuje Akcję Znicz. Młodzież będzie rozprowadzać znicze, wrzosy i wiązanki. Młodzi w ten sposób chcą zapracować sobie na rekolekcje formacyjne w ferie zimowe. Akcja potrwa do końca października. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy naszej parafialnej młodzieży.

 

10. ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ

W gazecie „Niedziela” warto przeczytać wywiad z panią minister Edukacji Narodowej o autorytecie nauczyciela.

W gazetce parafialnej „Amicus” wywiad z księdzem wikariuszem Radosławem Kwolkiem.