Ogłoszenia 8.10.2017

1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Po Mszach zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej a zdolnej.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

3. W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

4. W wtorek 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej dziewicy – założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pełną posługę od ponad 120 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.

5. We środę wspomnienie św. Jana XXIII papieża.

6. We czwartek wspomnienie bł. Jana Beyzyma prezbitera.

7. W piątek wspomnienie bł. Honorata Kożmińskiego prezbitera.

8. W sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque dziewicy.

9. W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

10 Dziękujemy wykonaną pracę przy uszkodzonych stopniach przy głównych schodach do nowego kościoła. Materiał /granit/ ofiarował i bezinteresownie wykonał pracę Daniel Krzemiński z ekipą. Bóg zapłać!

11. W tym tygodniu będzie składka po domach na prace w naszym kościele.

12. W przyszłą niedzielę tj. 15 października w ramach akcji Niedzielne Słodkości 3 organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcję Katolicką po każdej Mszy świętej będzie można zakupić paczuszkę domowych wypieków. Zgromadzone fundusze zostaną przeznaczone na dokończenie prac remontowych w Domu Parafialnym, która służy wszystkim wspólnotom i grupom naszej Parafii. Wierzymy, że dzięki ofiarności i dobrej woli Parafian wyrażonej w postaci wolnych datków nasza inicjatywa przyniesie zamierzony efekt. Z góry składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!  

13. Dziękujemy ofiarodawcom, jak i zbierającym ofiary w ubiegłą niedzielę po Mszach św. do puszek na pogorzelców rodzinę Adama i Marii Rajchel z Poręb. Zebrano i przekazano kwotę: 7.191 zł. 45 gr. Bóg zapłać!