Ogłoszenia 8.03.2015

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary:  7zł.  paschalik  i 5zł. baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Hedesz Beaty. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Zofii Szul.

3.  We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4.  We środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  W tym tygodniu w czwartek i piątek organizowane są w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjum. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim dzieciom i młodzieży owocnie przeżyć ten czas duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

6. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00,  po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych i Komunia święta w Mymoniu o godzinie 16.00, a w Porębach o godzinie 17.00.

7. We wtorek 10 marca,  można zyskać odpust zupełny pielgrzymując do relikwii błogosławionej  Siostry Angeli w Kaplicy Sióstr Felicjanek w Besku. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

9. Dziękujemy strażakom za prace przy oczyszczeniu ścian i okien naszej świątyni. Bóg zapłać!

10. W Parafii Besko zostały założone  nowe róże różańcowe, a oto  Patron róży różańcowej i  Zelatorzy czyli Przełożeni:

Róże żywego różańca Parafii Besko

27. Św. Józef   Józef Rajchel
28. Św. Maksymilian Kolbe  Kazimiera Suwała
29. Św. Wojciech  Stanisława Rymarowicz

Przełożeni /Zelatorzy/ róż różańcowych przekażą członkom róż różańcowym listę członków konkretnej róży, za których każdy członek róży się modli odmawiając codziennie jeden dziesiątek różańca. Intencje dla róż żywego różańca; ogólne Ojca świętego, misyjne, diecezjalne podawane są na zmianie tajemnic. Intencje te są też na stronie internetowej naszej Parafii. Zachęcamy Parafian do zakładania kolejnych róż żywego różańca: ojców, matek, młodzieży, dzieci, a także róż żywego różańca rodzin. Wielki Post jest dobrym czasem na mądre życiowe decyzje. Drodzy Parafianie wykorzystujmy w życiu natchnienia Ducha  świętego.

11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach: od 20 do 23 marca, czyli od przyszłego piątku. Prowadził będzie ojciec Roman – redemptorysta.  Módlmy się o błogosławione owoce tych duchowych ćwiczeń dla wszystkich Parafian.