Ogłoszenia 7.08.2016

1. Dzisiaj – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.

2. Trwa miesiąc sierpień czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

3. We wtorek o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

4. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

5. Podziękowanie za prace wykonane przed malowaniem nowego kościoła:

a.  Feliksowi Szajnie  za bezinteresowny demontaż wszystkich grzejników pod oknami nowego kościoła i zakrycie puszkami prądu pod stacjami drogi krzyżowej

b. Członkom  Akcji Katolickiej za posprzątanie zabytkowego kościoła i przygotowanie świątyni do sprawowania liturgii

c. Michałowi Szulowi  wraz z współpracownikiem za zatynkowanie wszystkich ubytków na ścianach nowego kościoła

d. Kazimierzowi Kortynie za bezinteresowną renowację  żyrandoli, kandelabrów, wiecznej lampki w zabytkowym kościele oraz naprawę wysłużonego sprzętu do koszenia trawy wokół kościołów

e.  Panu kościelnemu Andrzejowi Roman za gorliwą pracę na rzecz obu świątyń i otoczenia

f.  Pani Marii Mazurkiewicz i paniom kuchennym z „Zajazdu u Kowala” za życzliwość, dobre żywienie i udzielenie noclegu pracownikom pracującym przy upiększaniu naszej świątyni.

g. Danielowi Dereweckiemu za bezinteresowny remont zamka do komody w zabytkowym kościele.

h.  Danielowi Krzemińskiemu za wycięcie 12 granitowych parapetów do nowego kościoła,  każdy o wadze ponad 130 kg, czyli ponad 1,5 tony granitu i ofiarowanie bezinteresowne parapetów nowemu kościołowi, następnie wykonano pracę uszczelniania dolnej futryny okiennej,  gdyż były prześwity kilku centymetrowe i przez to wiatr wiał do kościoła przez ostatnie 23 lata przez wszystkie okna – jest to wina firmy,  która montowała aluminiowe okna do nowego kościoła. Następnie wykonano montowanie granitowych parapetów pod  wszystkie okna. Przez pięć dni pracowali bezinteresownie: Daniel Krzemiński, Jakub Szybka, Marcin Nycz, Zbigniew Dziedzic, Edward Szybka i Paweł Szczęsny. Za tą ciężką bezinteresowną pracę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

i. Parafianom za wypożyczenie rusztowań i za prace pomocnicze wykonane w świątyni.

Postęp prac:

   Firma Rduch wykonała instalację podtynkową dla cyfrowego  nagłośnienia  nowej świątyni i terenu wokół  nowego kościoła, a od ubiegłego poniedziałku trwa  malowanie ścian nowego kościoła

6.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty na sobotę na godzinę 8.00 prosimy, aby Parafian licznie przyszli do sprzątania dwu kościołów zabytkowego do sprawowania liturgii i do generalnego sprzątania nowego kościoła po pracach remontowych i malarskich, prosimy przynieść ze sobą wiadra na wodę i ścierki do czyczczenia boazerii i ławek, a w następnym tygodniu będą kontynuowane prace związane z montowaniem urządzeń nagłośnienia nowej świątyni,  zapraszamy chętnych tak mężczyzn jak i kobiety do sprzątania naszych świątyń…