Ogłoszenia 7.02.2016

1.  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3.  We wtorek  o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4.  W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.

PRZEPISY POSTNE

1. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:
a) we wszystkie piątki w roku,
b) w Środę Popielcową.
c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie uroczystość.

2. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
a) w Środę Popielcową,
b) w Wielki Piątek.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.

Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

5. W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godzinie 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godzinie 15.30.

6.  W czwartek  11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to  Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na godzinę 16.00  do kościoła w Besku, będzie okazja do spowiedzi, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo i udzielenie Sakramentu Chorych o godzinie 17.00 Msza święta.

7. W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych w Mymoniu o godzinie 16.00 i w Porębach o godzinie 17.00.

8. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Matki Bożej Różańcowej – przełożona Beata Hedesz. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

8. W tym tygodniu będzie składka po domach na dalsze prace przy naszych kościołach. Prosimy, aby zbierający ofiary pobrali zeszyty z kancelarii parafialnej.

Serdeczna prośba do Parafian z Mymonia

  Ksiądz Proboszcz zwraca się z serdeczną prośbą do Parafian z Mymonia o wypożyczenie,  jeśli kto posiada zdjęć z okresu budowy kościoła w Mymoniu, poświęcenia kościoła w Mymoniu i ważnych uroczystości w Mymoniu – pomijając zdjęcia ślubne. Osoby posiadające  takie zdjęcia prosi się o opisanie tych zdjęć – czyli, kto na tych zdjęciach się znajduje i włożenie tych zdjęć do koperty z napisem  i adresem kto wypożycza i komu te zdjęcia należy zwrócić. Proszę te zdjęcia przekazać księżom wikariuszom, czy to w Środę popielcową, czy w przyszłą niedzielę. Po zrobieniu odbitek tych zdjęć oryginały zostaną zwrócone właścicielom.

  Prośba jest podyktowana koniecznością zrobienia kroniki fotograficznej budowy, poświęcenia kościoła i ważnych wydarzeń w kościele w Mymoniu dla przyszłych pokoleń. Za zrozumienie tej sprawy życzliwość i pomoc składam SERDECZNE PODZIĘKOWANIE.