Ogłoszenia 6.10.2013

1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie jest organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.

2. Dzisiaj – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy, adoruje róża Szyndler Marii zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj po Mszach świętych zgłaszanie dzieci do Chrztu świętego na przyszłą niedzielę o godzinie 9.15.  Konferencja dla rodziców i chrzestnych we czwartek o godzinie 16.00.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Dzisiaj po Mszach świętych w związku z decyzją Episkopatu Polski zbiórka do puszki na pomoc dla Syrii

6.  Dzisiaj  rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

7. Jutro tj. w poniedziałek Wspomnienie NMP Różańcowej na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci klasy drugiej i rodziców na spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii świętej dzieci otrzymają poświęcone różańce.

8. W środę, czwartek i piątek zapraszamy do kościoła na godzinę 17.00  młodzież klasy trzeciej naszego gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia w najbliższą niedzielę Sakramentu Bierzmowania na modlitewno – formacyjne Triduum. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży światków bierzmowania, rodziców w najbliższą sobotę od godziny 9.00 do 10.00

9. W czwartek 10 października wspomnienie błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej założycielki Zgromadzenia sióstr Felicjanek, które w naszej Parafii pracują od ponad 120 lat. W tym dniu modlimy się w intencji sióstr które pracowały i pracują w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.

10.  Już  za tydzień, 13 października, będziemy obchodzili kolejny, trzynasty Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu  Pontyfikat Jana Pawła II był czasem wielkiego dialogu, czyli rozmowy Papieża z Bogiem na modlitwie, w czasie Liturgii i w osobistych kontaktach. Lata papieskiego posługiwania były również naznaczone jego dialogiem z człowiekiem i ze współczesnym światem. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc młodzieży biednej a zdolnej.

11.                           Program wizytacji kanonicznej

                              ks. biskupa Stanisława Jamrozka

                               w Parafii Besko  11- 13.10.2013 r.

 

Piątek 11.09.2013 r.

 godz. 12.30

Spotkanie z nauczycielami i uczniami w Zespole Szkół w Besku.

godz. 13.30

Spotkanie w przedszkolu sióstr felicjanek.

 

Niedziela 13.10.2013 r.

Godz. 8.00  Kościół w Mymoniu

                                 Powitanie Ks. Biskupa

                                 Msza św. – odprawia Ks. Wikariusz.

                                                  –  Słowo Ks. Biskupa.

Godz. 9.30  Kościół w Porębach

                                 Powitanie Ks. Biskupa.

                                 Msza św.  –  odprawia Ks. Wikariusz.

                                                  –   Słowo Ks. Biskupa.

Godz. 11.00  Kościół w Besku

                                     Modlitwa kanoniczna.

                                     Powitanie Ks. Biskupa.

Suma – odprawia i Słowo Boże głosi Ks. Biskup, Bierzmowanie.

Po Mszy św. Spotkanie z grupami działającymi w Parafii.

– Rada Parafialna

– Akcja Katolicka

– Domowy Kościół

– Odnowa w Duchu świętym

– Parafianki zbierające ofiary na kościół

-Chór parafialny

– Róże różańcowe

– Koło misyjne dzieci

– Liturgiczna służba ołtarza