Ogłoszenia 6.04.2014

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary 7zł paschalik  i 5zł baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Od piątku w Parafii Besko trwają Wielkopostne Rekolekcje Parafialne.

Rekolekcje Wielkopostne w tym roku w naszej Parafii głosi ojciec Mirosław Chmielewski – redemptorysta.

3.  Dzisiaj po Mszach świętych zgłaszanie chorych do spowiedzi i komunii świętej na święta. Chorych będziemy odwiedzać jutro tj. w poniedziałek.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Dzisiaj po Mszach świętych w kancelarii parafialnej zgłaszanie dzieci do chrztu świętego na dwa terminy, na przyszłą niedzielę i na Poniedziałek Wielkanocny. Konferencja dla rodziców chrzestnych w najbliższy wtorek o godzinie 17.00.

6. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach adoruje róża Kuzian Heleny.

7. We wtorek  o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

8. Od najbliższej środy ze względu na spowiedź wielkanocną w naszym dekanacie Msza święta będzie tylko rano o godzinie 7.00. Mszy świętej wieczornej nie będzie. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko po porannej Mszy świętej.

9.  W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej rano po Mszy świętej o godzinie 7.00,  po południu o godzinie 18.00. Zachęcamy dzieci młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, o godzinie 17.00, a w Porębach o godzinie 17.00.

10.  Spowiedź przed świętami w naszej Parafii  będzie 12 kwietnia 2014 roku  w najbliższą sobotę przed Niedzielą Palmową i tak w Besku od godziny 9.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.00. W Kościele filialnym w Porębach spowiedź od 9.30 i odwiedzenie chorych. W kościele filialnym w Mymoniu spowiedź od 14.30 i odwiedzanie chorych. Prosimy Parafian, aby w tym dniu skorzystali ze spowiedzi, gdyż w późniejszym czasie okazji do spowiedzi będzie niewiele.

11. W najbliższą niedzielę Niedziela Palmowa na sumie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Prosimy, aby dzieci szkolne jak w lata ubiegłe z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowały piękne palmy na tę uroczystość.