Ogłoszenia 5.04.2015

1. WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00  bez Nieszporów.  Msza św. z procesją w Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00. 

2.  Taca z Wielkanocy przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

3. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest  codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

4. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00. 

6. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta: księżom wikariuszom, panu kościelnemu, siostrom zakonnym za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, panu organiście, ministrantom, lektorom, scholii, chórowi, parafiankom sprzątającym kościół, strażakom wzorową służbę przy Grobie Pańskim, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Dziękujemy ponadto; ofiarodawcom witraży, parafiance, która ofiarowała nowe dywany do naszego kościoła, oraz rodzinie, która ofiarowała palmy do prezbiterim. Bóg zapłać!  

Informacja; Parafia spłaciła kredyt bankowy po otrzymaniu dotacji na remont zabytkowego kościoła. 

7. W piątek w naszej parafii podczas Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się założenie parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod przewodnictwem asystenta diecezjalnego ks. Lesława Pelca. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na tę uroczystość.

8. W najbliższą sobotę  o godzinie 10.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania i świadków bierzmowania.

9. W najbliższą sobotę zapraszamy na sztukę teatralną o świętym Janie Pawle II, w 10 rocznicę śmierci. Zapraszamy do Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Besku na godz. 19.00.

10. W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w Plenerowym Misterium Męki Pańskiej w naszej Parafii, dziękujemy wykonawcom jak i organizatorom za zorganizowanie Misterium wprowadzające nas w religijne przeżycie Wielkiego Tygodnia.  Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odpust w Mymoniu  o godzinie 12.00. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 10.00.