Ogłoszenia 4.12.2016

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 – prywatna adoracja rodzin, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża  Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Na Mszach świętych o godzinie 9.15 i 11.00 w Besku słowo Rektora naszego Seminarium głosi alumn naszego Seminarium.

3. Rozprowadzamy w Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość jednego obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5 zł.

4. Dzisiaj 4 grudnia, przypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ta, jest realizacją uchwały Konferencji Episkopatu „Bazę finansową Zespołu, stanowi zbiórka do puszek w drugą niedzielę Adwentu oraz ofiary i darowizny przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W imieniu kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wolontariuszy świeckich, posługujących aktualnie na wschodzie a także wiernych, składamy serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc i modlitwę. Pragniemy zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary.

Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach – apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski który  niesie pomoc już od 25 lat. Po Mszach świętych zbiórka do puszki  na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

5. We wtorek o godz. 15:30 w kościele odbędzie się spotkanie z kandydatami na ministrantów, przed włączeniem ich do Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów.

6. We środę na Mszy św. wieczornej będzie miał miejsce obrzęd włączenia kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w sposób szczególny Rodziców "nowych ministrantów", aby wraz ze swoimi synami duchowo przeżyli to wydarzenie..

7. We czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy świętych w Besku: o godzinie 6.00 Godzinki o godzinie 6.30 Msza święta, suma o godzinie 10.00 i po południu Msza święta o godzinie 17.00. W kościołach filialnych Msza święta o godzinie 16.00.

8. We czwartek na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do pierwszej Komunii św. na obrzęd poświęcenia medalików.

9. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.20 Koronka do Bożego Miłosierdzia z intencją dnia – bez rozważań, o godzinie 16.35 Godzinki, o 17.00 procesja dzieci z lampionami i Msza święta. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa. Dla dzieci Parafia wzorem lat ubiegłych, przygotowała piękne plansze, na których za udział w roratach będą otrzymywać piękne naklejki – w tym roku związane z Jasną Górą.

10. Spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w sobotę 17 grudnia 2016 roku.

11. Podziękowanie księdza Proboszcza.

   W związku ze śmiercią mojej mamy Genowefy serdecznie dziękuję księżom wikariuszom, siostrom zakonnym i Parafianom za modlitwę, składane kondolencje, zamawiane Msze święte – podziękowanie przekazał mi ksiądz proboszcz z Kańczugi – i udział przedstawicieli  naszej Gminy i Parafii, księży rodaków w jej pogrzebie, co było budujące dla księży biskupów i kapłanów.  Mama jak pamiętacie wszystkie święta i  czas letni – kiedy mogła – spędzała w Besku, dzięki życzliwości pani Marii – gospodyni i wielu Parafian  i czuła się tutaj bardzo dobrze. Kiedy ją tu przywoziłem, zawsze mówiła  – „ jadę do mojego Beska”.   Za to, że przyjęliście;  drodzy Parafianie, moją mamę z taką życzliwością za życia i tak wiele okazaliście mnie i mojej rodzinie serdeczności po jej śmierci składam Wam, drodzy Parafianie serdeczne Bóg zapłać!