Ogłoszenia 31.07.2016

1.Dziśiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016  którym towarzyszy hasło:

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” A oto:

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Niedziela, 31 lipca 2016

  8.45 – przyjazd na Campus Misericordiae

10.00 – Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży

Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

18.15 – przyjazd do Balic  i ceremonia pożegnania Ojca świętego

Zachęcamy Parafian do oglądania transmisji telewizyjnych w Telewizji TRWAM  i w Telewizji Polskiej, aby owocnie przeżyć spotkania z Ojcem świętym Franciszkiem i młodzieżą świata.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

3. W związku  sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski). Zachęcamy zatem Parafian do podejmowania abstynencji w tym miesiącu. 

4.  Spowiedź przed pierwszym piątkiem od poniedziałku  rano i wieczorem przed Mszą św.

5. We wtorek o godz.18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6.  We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.  Pierwszy czwartek  wspomnienie św. Jana Marii Vianeya patrona kapłanów o godz. 18.00 z racji pierwszego czwartku Godzina święta .

8.  Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i adoracja.  W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godzinie 15.30 adoracja, spowiedź i Msza święta. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

9.  Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 msza święta i adoracja adoruje róża MNP Częstochowskiej przełożona Helena Folcik, wieczorem godzinie 20.00 wieczór fatimski.

10. W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.