Ogłoszenia 31.05.2015

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą św. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 17.00.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane będą po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00  i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Trasa procesji eucharystycznej:

1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi

2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi

3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi

4. ołtarz – siostry Felicjanki

    Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i  baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga wysławiamy…” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów.

    Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta

   W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

    Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.

5.  Pierwszy piątek miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian. Po południu o godzinie 18.00 Msza św. i procesja eucharystyczna. W kościołach filialnych o godzinie 15.30 adoracja, spowiedź, procesja eucharystyczna i Msza św. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

6. Pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz. Wieczorem o godz. 20.00 wieczór fatimski.

7. W przyszłą niedzielą – Niedziela Adoracyjna. Po sumie procesja eucharystyczna. Od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, kolejne Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Dzisiaj po Mszach św. młodzież KSM będzie zbierała podpisy pod projektem ustawy ochrony życia nienarodzonych w naszym kraju. Prosimy zabrać ze sobą numer Pesel i poprzeć inicjatywę ratowania życia nienarodzonych w naszej Ojczyźnie.

10. Zapraszamy na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca 2015 r., o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie. Wstęp wolny.  Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje ks. Maciej do 1 czerwca. Wyjazd we czwartek o godz. 17.00, koszt 20 zł.