OGŁOSZENIA – 31.01.2021

4 niedziela zwykła

31.01.2021 r.

Bardzo ważne!!!
1. W związku z decyzją Kurii Metropolitalnej w Przemyślu – Proboszcz – a nie Rada Parafialna, tylko Proboszcz jest jedynie odpowiedzialny przed władzą kościelną czy cywilną za stan świątyń i wszystkich instalacji w świątyni – został zobowiązany w trybie natychmiastowym do przeglądu i modernizacji wszystkich instalacji: elektrycznej, gazowej i kominowej. Odbiór stanu wyżej wymienionych instalacji mają wykonać służby czy osoby do tego uprawnione przez nasze Państwo. Protokół po wykonaniu badań wszystkich instalacji przedstawić w Kancelarii Parafialnej w Besku. Zalecenia ekspertów wykonać natychmiast! Opłatę za badania należy uiścić. Nie wykonanie tej decyzji wiąże się z nawet z zamknięciem świątyń. Protokóły ekspertów natychmiast po wykonaniu badań przesłać do Kurii. Parafia w ten sposób dba o wszelkie bezpieczeństwo naszych Parafian w świątyniach.
W związku z uaktualnieniem Ksiąg obiektów naszej Parafii ks. Proboszcz Andrzej Gil podjął samodzielnie następujące decyzje w wypełnieniu zaleceń Kurii Metropolitalnej w Przemyślu:
-za kościół w Porębach odpowiedzialny jest Wojciech Józefczyk
-za kościół w Mymoniu odpowiedzialny jest Michał Suwała
– za wszystkie budynki parafialne i kościoły /7 obiektów/ odpowiedzialny jest Proboszcz ks. Andrzej Gil.
2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.
3. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
4. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano 7.30, suma 10.00, po południu o 17.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W kościołach filialnych Msze święte z poświęceniem gromnic będą odprawione: Mymoń – 16.00, Poręby – 16.00. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane, a taca przeznaczona jest na zakony klauzurowe. Zapraszamy wszystkich na parafialne kolędowanie w kościele w Besku w formie koncertowej. Kolędowanie odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 – po wieczornej Mszy św. Przygotowało je wielu muzyków z Beska i okolic.
Zapraszamy, aby wspólnie, w radości kolędowania zakończyć miniony czas Bożego Narodzenia. Koncert będzie rejestrowany dla Radia Fara.
5. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta i Msza święta.
7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża MB Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca, wieczorem o godz. 17.00 Msza św. i adoracja. Chorych w domach nie będziemy odwiedzać, zachęcamy aby chorzy przyjmowali komunię świętą duchowo. W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godz. 15.30 spowiedź, adoracja i Msza św.
8. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.
9. W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje róża MB Rodzicielki przełożona Helena Kuzian.
10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożone ofiary