Ogłoszenia 30.11.2014

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00 i 16.30. Adwentu  rozpoczyna  w całym Kościele nowy rok liturgiczny, a jego przesłanie to słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Jest to ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka.

2. W pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 r., po raz dwudziesty pierwszy rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa ogólnopolska akcja Caritas. W tym roku jej hasłem są słowa „Dziecko sercem rodziny”. Rozprowadzamy w Parafii świece z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. Po Mszach świętych można nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom„. Ofiara 5 złotych.

3. Roraty w dni powszednie o godzinie 16.30 Godzinki, o 17.00 Msza święta.

Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych na te nabożeństwa.

4. Spowiedź przed I piątkiem do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą.

Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00

5. I piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Heleny Kuzian. Wieczorem roraty. W tym tygodniu chorych nie będziemy odwiedzać. Spowiedź i komunia przed świętami dla wszystkich chorych będzie w sobotę 13 grudnia. Prosimy chorych zgłaszać do pana kościelnego. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 15.30 – adoracja, spowiedź i Msza święta.

 6. I sobota miesiąca, rano o godzinie 7.00 Msza święta i Nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Heleny Folcik. Wieczorem roraty.

7.  W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 – prywatna adoracja rodzin, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża  Janiny Suwały.

8. W tym tygodniu pan organista kontynuuje  roznoszenie opłatków.  U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną pracę w naszym kościele.