Ogłoszenia 30.07.2017

1. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli kapłana założyciela ojców jezuitów , o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

3. We wtorek wspomnienie Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła.

4. We wtorek rozpoczyna się sierpień który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.

5. W związku z rozpoczęciem sierpnia – miesiąca abstynencji – Episkopat Polski przypomina: „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski). Zachęcamy Parafian do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe, o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. We środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 18.00 Godzina święta.

7. Pierwszy piątek miesiąca wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża świętej Anny przełożona Janina Suwała, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i adoracja.. W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godzinie 16.00 adoracja, spowiedź i Msza święta. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

8. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża świętej Jadwigi przełożona Ewa Ćwiąkała, a o godzinie 20.00 wieczór fatimski.

9. W najbliższą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża św. Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz.

10. Dziękujemy Parafianom: Stanisławowi Zawojskiemu i Janowi Krępulcowi za wyczyszczenie zewnętrznych schodów naszego kościoła. Bóg zapłać!