OGŁOSZENIA – 30.05.2021

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021 roku

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.
2. W poniedziałek kończymy nabożeństwa majowe, a od wtorku rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe do NSPJ – codziennie po Mszy św. wieczorowej.
3. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 17.00.
4. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek o godz. 17.30 koło kościoła.
5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00 i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.
Trasa procesji eucharystycznej:
1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi
2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi
3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi
4. ołtarz – siostry Felicjanki
Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga wysławiamy…” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów. Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta
W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie. W kościołach filialnych w niedzielę po Mszy św.
6. Pierwszy piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Św. Marii Magdaleny przełożona Maria Rajter, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i procesja eucharystyczna. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 16.00 spowiedź, Msza święta i procesja eucharystyczna. Odwiedzanie chorych w Besku od godziny 8.00.
7. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 4 czerwca 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
8. Pierwsza sobota miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Św. Marty przełożona Maria Szyndler, wieczorem o godzinie 20.00 wieczór fatimski.
9. W najbliższą niedzielę Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.