Ogłoszenia 30.04.2017

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny..

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy w czwartek od godziny 17.00.

3. W poniedziałek  1 maja początek nabożeństw majowych. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. Nabożeństwa majowe w Besku o godzinie 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę i święta o godzinie 16.00. Dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach majowych zostały przygotowane plansze z wklejaniem wizerunków Matki Bożej z sanktuariów całego świata.  W kościołach filialnych nabożeństwo majowe w dni powszednie o godzinie 18.00 prowadzą róże różańcowe.

4. We  środę  3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano o godzinie 7.30, suma o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. W kościołach filialnych w Mymoniu  o godzinie 8.30 Msza święta i nabożeństwo majowe, a Porębach o godzinie 10.00 Msza  święta i nabożeństwo majowe.

5. I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6. I  piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian, wieczorem o godzinie 18.00 Nabożeństwo majowe i Msza święta. W kościołach filialnych w Mymoniu i  w Porębach o godzinie 16.00 spowiedź, Nabożeństwo majowe i Msza  święta. Odwiedzanie chorych w Besku od godziny 8.00.

7. I sobota miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz, wieczorem o godzinie 20.00 wieczór fatimski.

8. W najbliższą niedzielę Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża NMP Częstochowskiej przełożona Helena Folcik..

9. Zachęcamy muzyków, aby tak jak w ubiegłym roku w niedziele i święta miesiąca maja na pół godziny przed nabożeństwem majowym zagrali koncert pieśni maryjnych z balkonu nowego kościoła.

10. W ubiegłą sobotę 22 kwietnia br. rozpoczęła się w rodzinach naszej Parafii peregrynacja obrazu „Jezu ufam Tobie” w Mymoniu. Codziennie polecamy rodziny przyjmujące obraz, prosząc o błogosławione owoce tego nawiedzenia dla rodzin.

 

11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszki na pomoc dla szpitala w Sanoku.

12. Zaproszenie.

Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza jak w roku ubiegłym  na nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie Beska:

1. sobota    6.05.2017r. godz. 19.00  kapliczka przy ulicy Kościelnej – Ciepły Roman

2. sobota  13.05.2017r. godz. 19.00  kapliczka przy ulicy Morelowej – Józefczyk Kazimiera

3. sobota  20.05.2017r. godz. 19.00  kapliczka przy ulicy Poprzecznej – Gac Maria

4. sobota  27.05.2017r. godz. 19.00  kapliczka przy ulicy Kolejowej – Szyndler Stanisław

Jednocześnie prosimy Parafian,  aby odnowić kapliczki i krzyże na terenie Parafii  Besko.