OGŁOSZENIA – 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

29.11.2020 r.

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2020/21 pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”
2. Roraty w dni powszednie godz. 16.30 Godzinki, a o 17.00 Msza św.
3. W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadza świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość obiadu dla biednego dziecka – co najmniej 5zł.
4. Po Mszach św. w niedzielę pan organista rozprowadza opłatki wigilijne dla rodzin, które w ubiegłe lata odwiedzał w domach. U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy, ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną posługę w naszym kościele.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi przed każdą Msza świętą.
6, Pierwszy piątek miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja, adoruje róża św. Marty przełożona Maria Szyndler. Wieczorem roraty. Chorych w Besku w związku z pandemią nie będziemy odwiedzać. W Mymoniu i Porębach w piątek o godz. 15.30 adoracja, spowiedź i Msza św.
7. Pierwsza sobota miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska, wieczorem roraty.
6. Za tydzień Niedziela Adoracyjna, od 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin, o godz. 16.00 modlitwa różańcowa i zmiana Tajemnic Różańcowych adoruje róża Wniebowzięcia NMP.
Jest to też dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, dlatego będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.