Ogłoszenia 29.11.2015

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2015/2016 pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie”. Jest to trzeci rok czteroletniego programu duszpasterskiego, skoncentrowanego wokół sakramentu chrztu jako przygotowanie do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

W szczególny sposób zapraszamy starszych, młodzież i dzieci na Msze św. Maryjne – „Roraty”. Przez cały tydzień będą one na wieczornej Mszy św. O 16.30 Godzinki, o 17.00 Msza św. która tradycyjnie zaczynać się będzie procesją z lampionami.

W przedsionku kościoła pan kościelny rozprowadzał będzie świece Caritas na wigilijny stół. Cena świecy to równowartość obiadu dla dziecka – co najmniej 5zł, ale można złożyć większa ofiarę.

2. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła jest to patron naszego księdza proboszcza i pana kościelnego pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Możliwość spowiedzi z racji pierwszego piątku przed każdą Msza świętą.

W środę o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej. W Mymoniu i Porębach w piątek o godz. 15.30 adoracja, spowiedź i Msza św. W Besku w piątek o 7.00 Msza św., adoracja ok. 8.00 wyjazd do chorych. W sobotę po rannej Mszy św. Adoracja i nabożeństwo do Matki Bożej.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Za tydzień Niedziela Adoracyjna, od 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin, a następnie modlitwa różańcowa i zmiana Tajemnic Różańcowych. Jest to też dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, dlatego będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.