Ogłoszenia 29.05.2016

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała w Besku będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie.

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca do poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież zapraszamy we środę od godziny 17.00.

3.  We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.

4.  We środę rozpoczęcie nabożeństw od NSPJ.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała w Besku poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci na Mszy świętej o godzinie 18.00. W kościołach filialnych Msza święta poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci w Porębach i Mymoniu o godzinie 16.00

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek miesiąca  w Besku o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja adoruje róża Wniebowzięcia NMP przełożona Janina Mroczkowska. Wieczorem Msza święta i adoracja. Odpust w kościele filialnym w Porębach  w 30 rocznicę poświęcenia świątyni. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Jurczak proboszcz z Rybotycz o godzinie 10.00. W Mymoniu od godziny 16.00 adoracja, spowiedź i Msza święta. Chorych w Besku będzie odwiedzało dwóch księży od godziny 7.30.

7. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Pierwsza sobota miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i Nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża  Zwiastowania NMP przełożona Maria Bacior. Wieczorem o godzinie 20.00 wieczór fatimski.  Odpust w Milczy o godzinie 10.30.

8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna. Od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje różą błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz.

9. Dziękujemy wyznaczonym Parafianom  za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a ponadto orkiestrze OSP z Beska, panu organiście, panu kościelnemu, siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać!

10. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest przygotowana wystawa zdjęć z poświęcenia kościoła filialnego w Porębach dokonanego w dniu 21.06.1986 roku, czyli przed 30 laty. Wystawę przygotowała pani Aneta Szałankiewicz kierowniczka GOK w Besku za co serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do oglądania tej wystawy.