Ogłoszenia 29.03.2015

1. W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta będzie odprawiana tylko rano o godzinie 7.00.  Kancelaria parafialna czynna będzie tylko po porannej Mszy św.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

    Mszy św. rano nie będzie. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. W ten wieczór dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja trwa do godz.23.00.

WIELKI PIĄTEK

    Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00. Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła, wyłożony na stoliku gdzie są gazety i zamieszczony na stronie internetowej Parafii Besko. Przypominamy, aby członkowie róż zapoznali się z godzinami adoracji, ponieważ po powołaniu nowych Róż żywego różańca w naszej Parafii i nadaniu Patrona godziny adoracji się zmieniły. Przypominamy, aby dzieci Szkoły Podstawowej i młodzież Gimnazjum z Beska w godzinach dla siebie wyznaczonych wspólnie całymi klasami gromadziły się na swoją adorację przy Jezusie Eucharystycznym. Rodzice,. niech tak zorganizują czas swoim dzieciom, aby mogły adorować Jezusa Eucharystycznego.

   O  godz. 15.00 w Wielki Piątek Parafialna Droga Krzyżowa – trasa jak w poprzednie lata.  W czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej przypominamy o zachowaniu religijnej powagi, modlitewne skupienie i ostrożność. Po powrocie na schodach nowego kościoła ucałowanie relikwii św.

   O godz. 19.00 w Wielki Piątek rozpocznie się w kościele Liturgia Wielkiego Piątku na którą składają się: Liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. w tym dniu nie odprawia się Mszy św. czcząc jedyną Ofiarę Jezusa na krzyżu. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, następnie zostanie wystawiony krzyż do prywatnej adoracji. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na  Boży Grób w Jerozolimie. Adoracja trwa do godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA

     Tradycyjnie zachowujemy post. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie od godz. 7.00 Porządek adoracji wywieszony jest w przedsionku kościoła. Święcenie pokarmów wielkanocnych w Besku o godz. 10.00 i 12.00 w Mymoniu i w Porębach o godz.10.00.

    O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiej Soboty na którą składają się: Poświęcenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrztu św. i Uroczystej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Na nabożeństwo w Wielką Sobotę przynosimy świece. Adoracja trwa do godz. 23.00.

WIELKANOC

    W kościele parafialnym w Besku –  Rezurekcja o godz. 6.00. Na procesję bierzemy: krzyż, figurę Zmartwychwstałego Chrystusa, baldachim, cztery kandelabry, feretron, chorągwie, obrazy po uprzednim przystrojeniu. Po procesji, dziękczynnym Te Deuum i błogosławieństwie uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00  i  16.00  bez Nieszporów.

Msza św. z procesją eucharystyczną kościołach filialnych w  Mymoniu i w Porębach o godz. 9.00.

3. Zmarła siostra Tyburcja felicjanka, która przez wiele lat służyła w naszej Parafii modlitwą i pracą, dlatego  zapraszamy Parafian do kościoła na jutro, tj. poniedziałek na godzinę 7.00 zostanie odprawiona za zmarłą siostrę Msza św. a po niej zostanie odmówiony żałobny różaniec.

4 Przypominamy, że w tym miesiącu w Wielki Piątek przypada także pierwszy piątek miesiąca. Osoby, które obchodzą pierwsze piątki miesiąca w Wielki Piątek powinny przystąpić do komunii świętej w czasie Liturgii Wielkiego Piątku i w ten sposób wypełnią zobowiązania pierwszo piątkowe. Spowiedź w tym dniu nie jest konieczna, wystarczy stan łaski uświęcającej. Prosimy powiadomić chorych, których po domach odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, aby przyjęły Komunię świętą duchową, ponieważ nie będziemy w tym dniu odwiedzać chorych.

5. Dziękujemy róży M. B. Królowej Kościoła – przełożona Stanisława Strachocka, za ofiarę na światło do Bożego Grobu. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy pracownikom Zakładu Energetycznego za naprawy wykonane przy oświetleniu terenu kościoła. Bóg zapłać!