Ogłoszenia 29.01.2017

1.   Dzisiaj,   zapraszamy na „Wspólne kolędowanie” pod kierownictwem orkiestry OSP Besko do kościoła przed sumą. Początek o godzinie 10.45.

2. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

3. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. We czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano 7.30,  suma  10.00, po południu o 17.00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W kościołach filialnych Msze święte z poświęceniem gromnic będą odprawione:  Mymoń –  16.00, Poręby – 16.00. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane, a taca przeznaczona jest na zakon klauzurowy.

MYMOŃ: 2 lutego, w Ur. Ofiarowania Pańskiego, podczas Mszy św., dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, otrzymają poświęcone książeczki komunijne. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w tym dniu na Mszę św.

6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.

7.  Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka.  Wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i adoracja. W kościołach filialnych w  Mymoniu i w Porębach – adoracja, spowiedź i Msza święta o godzinie 15.00. Chorych w Besku odwiedzać będziemy od godziny 8.00.

8.  Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

9.  W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.

10. W najbliższy piątek, tj. 3 lutego w Miejscu Piastowym w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Michalitek rozpoczyna się Kurs Emaus. Początek Kursu o godzinie 18.00, recepcja czynna od godziny 17.00. Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą koniecznie Pisma Świętego (Stary i Nowy Testament), notatnika, długopisu oraz obuwia zamiennego. Kurs kończy się w niedzielę obiadem około godziny 13.00. Całkowity koszt noclegów i wyżywienia to 120 zł (lub 130 zł z pościelą). Jest możliwość zabrania ze sobą dzieci – będzie zapewniona dla nich opieka. Odpłatność za dziecko to 30 zł.

Jeśli ktoś pragnie nie tylko czytać, ale też rozumieć Pismo Święte, i chce dołączyć do uczniów zmierzających z Jerozolimy do Emaus jest możliwość dodatkowych zapisów u ks. Radosława do wtorku wieczorem.