Ogłoszenia 28.05.2017

1. Dzisiaj jak to było głoszone w Besku, Mymoniu i Porębach po Mszach św. prosimy Parafian o składanie kandydatur do nowej Rady Parafialnej.

Przypominamy Parafianom, że powinny być to osoby: gorliwi i prawi katolicy, dbający o dobro wspólne, którym zależy na upiększaniu naszych świątyń i zabezpieczeniu dobra naszej Parafii na przyszłe pokolenia. Sporządzenie protokółu z propozycji Parafian – kandydatów do nowej Rady Parafialnej w Besku, Mymoniu i Porębach zajmą się osoby Akcji Katolickiej wyznaczone przez prezesa.

2.  Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą św. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 17.00.

3.  W środę zakończenie Nabożeństw majowych.

4. I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. i początek nabożeństw czerwcowych do NSPJ.

5. I  piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża NMP Królowej Polski przełożona Maria Kasperkowicz , wieczorem o godzinie 18.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe do NSPJ  W kościołach filialnych w Mymoniu i  w Porębach o godzinie 16.00 spowiedź, Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ i Msza  św. Odwiedzanie chorych w Besku od godziny 8.00.

6. Od  piątku rozpoczęła się Nowenna do Ducha świętego. Dzisiaj w naszej diecezji  święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie Parafian nowych diakonów.

7.  Od najbliższej soboty rozpocznie się w naszej Parafii:

 

Eucharystyczne nabożeństwo 40 godzinne

Parafia Besko

Sobota 3.06.2017 r.

Godz.  7.30  Msza św. z kazaniem na rozpoczęcie nabożeństwa

Godz. 11.00  Msza św. z kazaniem i nabożeństwo czerwcowe do NSPJ

Godz. 20.00  Wieczór fatimski

 

 

Niedziela 4.06.2017 r.

Godz.  7.30  Msza św. i adoracja

Godz.  9.15  Msza św. i adoracja

Godz. 11.00  Msza św. i adoracja

Godz. 16.00  Nabożeństwo czerwcowe, zmiana tajemnic, adoruje różą Matki Kościoła – przełożona Stanisława Strachocka  i Msza św.

 

Poniedziałek 5.06.2017 r.

Godz.  7.30  Msza św. z kazaniem

Godz. 11.00  Msza św. z kazaniem

Godz. 18.00  Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, Te Deum,i Msza św. i na zakończenie nabożeństwa eucharystycznego.

 

„ Wielbię Ciebie w każdym momencie żywy Chlebie nasz w tym sakramencie „

Niech słowa tej pieśni spełnią się w każdej rodzinie i w każdym sercu Parafianki i Parafianina!

 

PORZĄDEK ADORACJI

Eucharystyczne Nabożeństwo 40 – godzinne

 

SOBOTA

godz.   7.30 – 14.00 – rodziny z dzielnic: Hrabeń, Zakącie

godz. 14.00 – 17.00 – rodziny z dzielnic: Frysztak, Cieplaki, Zapowiedź

godz.  17.00 – 20.00 – Adoracja prowadzona przez KSM i Grupa Miłosierdzia

 

NIEDZIELA

godz.  7.30 – 11.00 – rodziny z dzielnic: Sucha Wieś, POM, Pekum

godz. 11.00 – 16.00 – rodziny z dzielnic: Ogrody, Góry, Podgóry, Mymoń

 

PONIEDZIAŁEK

godz.   7.30 – 14.00 – rodziny z dzielnic: Wola, Porzecze

godz. 14.00 – 18.00 – rodziny z dzielnic: Wieś, dzielnica od torów w stronę Poręb i Poręby

 

Drodzy Parafianie !

Niech ten święty czas, kiedy wielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i rozważamy Dar jaki zostawił nam Pan Bóg,  będzie dla każdej rodziny naszej Parafii okazją do modlitwy i świadectwa naszej miłości do JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO przez liczny udział w nabożeństwach i adoracji.

Szczęść Boże !

 

Program nabożeństwa i adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń,  prosimy się z nim zapoznać.

 

8. W najbliższą sobotę w katedrze przemyskiej  święcenia kapłańskie. Polecamy modlitwie księży neoprezbiterów.

9. KSM jak co roku organizuje wyjazd na koncert uwielbieniowy pt: „Jednego Serca Jednego Ducha”. 15 Czerwca – w Boże Ciało. Koszt wyjazdu jedyne 15 zł. Zapisy u księdza Łukasza. Przy zapisie prosimy o uiszczenie należnej kwoty.

10. 11 czerwca w Miejscu Piastowym o godz. 13:00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta, podczas której zostanie dokonany akt koronacyjny znaków: Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni. Program uroczystości jest zamieszczony w przedsionku k-la. Dla osób chętnych na wyjazd będzie zorganizowany autokar. Planowany wyjazd o godz. 11:30 z parkingu pod k-łem. Powrót ok. godz. 16:00 Chętnych prosimy o zapisy na listę w zakrystii do 4 czerwca.