OGŁOSZENIA – 28.02.2021

II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym. Caritas rozprowadza paschaliki na stół świąteczny. Ofiara 8 zł za paschalik. Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.
2. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to Niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do puszki przed kościołem.
3. Dzisiaj Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Matki Bożej Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.
4. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.
5. W poniedziałek w naszej Parafii przypada Diecezjalny dzień modlitw o święte powołania kapłańskie i zakonne.
Program: o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja w ciszy o godzinie 16.00 różaniec i na zakończenie adoracji modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. A o godzinie 17.00 Msza święta. Serdecznie zapraszamy Parafian na wspólną modlitwę.
6. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
7. We środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta.
7. Pierwszy piątek miesiąca Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, spowiedź i Msza św. w Porębach i Mymoniu o godzinie 15.30. Chorych w Besku w domach nie będziemy odwiedzać, zachęcamy aby chorzy przyjmowali komunię świętą duchowo.
8. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Bożej Częstochowskiej przełożona Helena Folcik. wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.
9. W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 Gorzkie żale i zmiana tajemnic – adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.