Ogłoszenia 28.02.2016

1. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary:  7zł.  paschalik  i 5zł. baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża adoruje róża MB Częstochowskiej przełożona Helena Folcik. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

3. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.

4. We wtorek o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5.  We środę o godzinie 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.  Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta i Msza święta.

7. Pierwszy piątek miesiąca rano Nabożeństwo Drogi krzyżowej po Mszy świętej o godzinie 7.00. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, spowiedź i Msza św. ucałowanie relikwii świętych i Komunia święta w Mymoniu o godzinie 15.30, a w Porębach o godzinie 15.30. W piątek przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

8.  W najbliższy piątek 4 marca 2016 roku – piątek przed IV niedziela Wielkiego Postu 2016 roku na prośbę  papieża Franciszka i w łączności z Ojcem Świętym,  na całym świecie w tym także w naszej Parafii będziemy mieli możliwość uczestniczyć w dziele modlitewnym pt. „24 godziny dla Pana”.  Dzieło polegać będzie na  adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy Parafian do włączenia się w to papieskie dzieło modlitwy, zapraszamy do wspólnej wielkopostnej adoracji Najświętszego Sakramentu  a także do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty.

Program: „24 godziny dla Pana” w Parafii Besko

1. godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi.

2. godz.17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej

3. godz. 17.30 Msza święta

4. godz.18.00 – 21.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja prowadzona przez    Odnowę w Duchu świętym i KSM

5. Apel Jasnogórski

 

9.Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

10. W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 Gorzkie żale i zmiana tajemnic, adoruje róża NMP Królowej Polski przełożona Maria Kasperkowicz. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

11. Dzisaj  po Mszy św. wieczornej spotkanie  Akcji Katolickiej.