Ogłoszenia 28.01.2018

1. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.

2. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

3. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta. 

6. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy świętej w Besku: rano 7.30,  suma  10.00, po południu o 17.00.  Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. W kościołach filialnych spowiedź i Msze święte z poświęceniem gromnic będą sprawowane:  Mymoń – 15.30, Poręby – 15.30. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane, a taca przeznaczona jest na zakon klauzurowy. Chorych w tym dniu nie będziemy odwiedzać. W święto Ofiarowania Pańskiego, tj. w piątek, 2 lutego 2018 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża św. Anny przełożona Janina Suwała, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje róża św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała.

9. W ubiegły wtorek 23 stycznia br. odbyła się ekshumacja na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli i uroczystości pogrzebowe w Parafii Wysoka koło Łańcuta naszego rodaka ks. Andrzeja Czyża, gdzie duszpasterzował jako proboszcz przez 20 lat.          W uroczystościach wzięła udział rodzina i ksiądz proboszcz. Mszy św.  przewodniczył, kazanie pogrzebowe wygłosił i odprowadził na cmentarz doczesne szczątki ks. abp Metropolita Przemyski Adam Szal, który był jego uczniem i wychowankiem. Po 40 latach po śmierci spoczął wśród swoich Parafian.

Ciekawostka: /Nasz rodak – kleryk Andrzej Czyż udzielił swojego wizerunku znanemu malarzowi – Jan Henryk Rozen na fresku Nawrócenie św. Pawła, który do dzisiaj znajduje się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu./