OGŁOSZENIA – 27.10.2019

30 Niedziela zwykła

27.10.2019 r.

1. Od wczoraj trwa w naszej Parafii nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Pocieszenia, a oto program nadzień dzisiejszy:
NIEDZIELA:
7.10 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
7.30 – Msza św. z kazaniem
9.15 – Msza św. z kazaniem
10.30 – Różaniec
11.00 – Msza św. z kazaniem
12.00 – 16.00 – prywatna adoracja Rodzin
16.00 – Różaniec z rozważaniami
16.30 – Msza św. z aktem zawierzenia Parafii Matce Bożej
17.30 – Zakończenie Peregrynacji i pożegnanie Obrazu.
2. Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kartki wspominkowe na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy w świątyni wspominać tych zmarłych w modlitwie wspominkowej. Za zmarłych polecanych w „Wypominkach” zostaną odprawione 4 Msze święte. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy. W kościołach filialnych nabożeństwo wspominkowe po niedzielnych Mszach świętych,
3. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.
4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca.
5. Spowiedź przed Świętem Zmarłych:
Poręby we środę o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Mymoń w czwartek o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Besko w środę i czwartek od godz. 16.00 spowiada trzech księży. Zachęcamy, aby Parafianie skorzystali ze spowiedzi świętej, a dary duchowe jak; Komunia święta i odpusty ofiarowali za zmarłych.
6. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Porządek Mszy świętych w Besku: 7.30, 9.15, 11.00.
Zapraszamy po południu do kościoła na godzinę 14.00 na Mszę świętą za zmarłych Parafian, a po niej żałobna procesja na cmentarz.
Kościoły filialne:
– Mymoń – 7.30 spowiedź, 8.30 Msza św.
– Poręby – 10.00 Msza św.
W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych w tym miesiącu nie będziemy odwiedzać.
7. Tradycyjne w Uroczystość Wszystkich Świętych przed cmentarzem parafialnym w Besku zbierane są ofiary na PCK w Besku i Fundację „Wzrastanie”.
8. Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:
Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.
8. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw:
Besko:
– 7.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
– 8.00 Msza św. i nabożeństwo wypominkowe
– 17.00 Msza św. i nabożeństwo wspominkowe
Kościoły filialne:
– Mymoń – godz. 8.30 Msza święta i procesja żałobna na cmentarz w Mymoniu
– Poręby – godz. 10.00 Msza święta i nabożeństwo wspominkowe
10. W przyszłą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic adoruje róża św. siostry Faustyny przełożona Maria Mroczkowska.
11. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy kościele. Bóg zapłać! Ostatnia składka w tym roku będzie w listopadzie br., a ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła w sezonie zimowym.