Ogłoszenia 27.05.2018

1. Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 17.00.

3. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek przed Uroczystością Bożego Ciała będzie we wtorek o godz. 17.30 koło kościoła.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w Besku: rano 7.30, uroczysta suma o godzinie 10.00  i procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy.

Trasa procesji eucharystycznej:

1. ołtarz – rodzina p. Krzemińskich i sąsiedzi

2. ołtarz – rodzina p. Stapińskich i sąsiedzi

3. ołtarz – rodzina p. Bałaban i sąsiedzi

4. ołtarz – siostry Felicjanki

 

    Prosimy, aby do udekorowania ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Śpiew na procesji prowadzi orkiestra OSP Besko na przemian z panem organistą. Na procesję bierzemy – krzyż, berło, chorągwie, feretron, obrazy i  baldachim. Po modlitwie przy 4 ołtarzu odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga wysławiamy…” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i powrót do kościoła, gdzie hymnem – „Boże coś Polskę…” zakończymy procesję eucharystyczną. Na procesję zapraszamy dzieci klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów. Po południu o godzinie 16.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta  

   W kościołach filialnych w Mymoniu i Porębach o godzinie 9.00 Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

    Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a niedzielę po sumie. W kościołach filialnych w niedzielę po Mszy św.

 

5. W czwartek kończymy nabożeństwa majowe a w piątek rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie po Mszy św. wieczorowej.

6. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal.

7. Pierwszy  piątek miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Św. Anny przełożona Janina Suwała, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i procesja eucharystyczna. W kościołach filialnych w Mymoniu i  w Porębach o godzinie 16.00 spowiedź, Nabożeństwo majowe i Msza  święta. Odwiedzanie chorych w Besku od godziny 8.00.

8. Pierwsza sobota miesiąca rano o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Św. Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała, wieczorem o godzinie 20.00 wieczór fatimski.

9. W najbliższą niedzielę Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Św. Matki Teresy z Kalkuty przełożona Kazimiera Kasperkowicz.

10. Osoby udające się na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” proszone są o zgromadzenie się w czwartek, przy budynku salki katechetycznej o godz. 16.00. Prosi się o punktualność.