Ogłoszenia 27.03.2016

1. WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w Besku: 9.15, 11.00, 16.00  bez Nieszporów.  Msza św. z procesją w Mymoniu i w Porębach o  godz. 9.00. 

2. Od Wielkiego Piątku rozpoczęła się Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest  codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

3. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Biały Tydzień, który przedłuża świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00. 

5. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i świątyni na święta: księżom wikariuszom, panu kościelnemu, panu organiście, siostrom zakonnym za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, ministrantom, lektorom, scholi, chórowi, parafiankom sprzątającym kościół, strażakom wzorową służbę przy Grobie Pańskim, Policji i strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, orkiestrze OSP w Besku za uświetnienie Rezurekcji, różom różańcowym, dzieciom, młodzieży za udział w adoracji, GOK w Besku i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób swoim talentem i pracą przyczynili się do godnego przeżycia tych świętych dni. Bóg zapłać!  

6. Dziękujemy za ofiary na światło różom:

– Błog. Matki Teresy przełożona Kazimiera Kasperkowicz

– NMP Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel

– NMP Matki Kościoła przełożona Stanisława Strachocka

                                                                             Bóg zapłać!

7. W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w ubiegłą niedzielę w GOKu na  Misterium Męki Pańskiej serdecznie dziękujemy wykonawcom jak i organizatorom za zorganizowanie Misterium, które wprowadziło nas w religijne przeżycie Wielkiego Tygodnia.  Bóg zapłać!

8. Od wtorku Msze święte wieczorne z wyjątkiem najbliższego piątku będą odprawiane o godzinie 18.00.

9.  Pierwszy piątek miesiąca rano Msza święta i adoracja o godzinie 7.00 adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Zofia Szul. W kościołach filialnych: spowiedź i Msza św.  w Mymoniu o godzinie 16.00, a w Porębach o godzinie 16.00. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

10.  W najbliższy piątek w naszym kościele w Besku rozpocznie się od godziny 16.45  „NOC MIŁOSIERDZIA”.

   Program nabożeństwa jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.  Zachęcamy Parafian do udziału  w modlitwie w naszej świątyni tym czasie.

11. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża świętej Anny przełożona Janina Suwała, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

12. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego.  – Niedziela Adoracyjna od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii. O godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża świętej Jadwigi Królowej przełożona Ewa Ćwiąkała.  Odpust w Mymoniu  o godzinie 12.00. Msza święta w Porębach będzie odprawiona o godzinie 10.00. 

13. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia, składka po Mszach św. do puszek na Caritas.