Ogłoszenia 26.12.2017

1. Dzisiaj  26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa. Taca z dzisiejszego święta jest przeznaczona na dom EMAUS, na księży emerytów, Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Jutro środę  27  grudnia Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.

3. Jutro 27  grudnia  grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez siostrę Klarę odwiedzą rodziny w Besku, w Porębach i Mymoniu, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem. To przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych. W tym roku opowiedzą odwiedzanym rodzinom o dzieciach z Syrii i Libanu. Właśnie na ten cel będą zbierać ofiary.

4.  We czwartek 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.

5. We czwartek 28 grudnia wizyta duszpasterska w Mymoniu od godziny 9.00. Dwóch Księży odwiedzi wszystkie rodziny we wiosce.

6. Wizyta duszpasterska w Besku: Początek godzina 9.00 –

1) Ksiądz Radosław odwiedzi rodziny –

Piątek – 29.12.2017 rok – rozpocznie od dzielnicy Wola – ulica Podkarpacka prawa strona do numeru domu 22, następnie ul. Hrabeńska lewa strona ( ul. Klonowa, Jesionowa, Brzozowa) do ul. Bukowej.

Sobota – 30.12.2017 rok – dalsza część ul. Hrabeń Lewa strona do końca (ul. Jodłowa, Sosnowa, Świerkowa, Leśna) i prawa storna ul. Hrabeńskiej do ul. Polnej.

2) Ksiądz Piotr odwiedzi rodziny –

Piątek – 29.12.2017 rok –rozpocznie od dzielnicy – Wola ulica Podkarpacka lewa strona i ulica Wolska.

Sobota – 30.12.2017 rok –dalsza część ul. Podkarpackiej oraz ul. Południowa, ul. Skałki.

7. W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

8. W najbliższą niedzielę 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2017. Porządek Mszy św. niedzielny. Nabożeństwo dziękczynne na sumie. W kościołach filialnych po Mszach św. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie choinek do kościoła. W tym roku ofiarowali: Jolanta Kornasiewicz i Stanisław i Anna Stapińscy, a za udekorowanie kościoła na święta dziękujemy – siostrom zakonnym, panu kościelnemu, członkom Akcji Katolickiej, KSM z Beska i Pracownikom Zakładu Komunalnego w Besku, a ministrantom, lektorom, scholii, orkiestrze, panu organiście za przygotowanie liturgii na święta. Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. można nabyć kredę i kadziło na święto Trzech Króli.