Ogłoszenia 26.11.2017

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.  Dzisiaj w  kaplicy u sióstr felicjanek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 8.00 do 15.00. Siostry serdecznie zapraszają na wspólną modlitwę.

2. Jutro tj. w poniedziałek Mszy św. wieczorowej w naszym kościele nie będzie ze względu na Mszę św. za zmarłych kapłanów naszego dekanatu jaćmierskiego – odprawiają wszyscy kapłani naszego dekanatu w tym roku Msza św. będzie w Jaćmierzu o godz. 17.00

3. Nabożeństwo wspominkowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedzielę o godzinie 16.00.

4. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca od  poniedziałku  rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież do spowiedzi prosimy we środę od godziny 16.00.

5. Pierwszy piątek miesiąca, rano o godz. 7.00 Msza św. i adoracja. Po południu o godz. 17.00 Msza św. i adoracja. W kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godz. 15.30 spowiedź, nabożeństwo różańcowe i Msza św. Chorych po domach w Besku będziemy odwiedzać przed świętami, dlatego w najbliższy  piątek nie będzie odwiedzin chorych.

6. Pierwsza sobota miesiąca, rano o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, po południu o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo do matki Bożej.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. O godzinie 6.00 Godzinki po nich o 6.30 Msza święta. Pozostałe Msze święte: 9.15, 11.00, od godz. 1200 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godz.16.00 nabożeństwo różańcowe, zmiana tajemnic i Msza św.

8.  Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski opracowała dwuletni program (2017-2019), wchodzący w życie w pierwszą niedzielę Adwentu. Celem tego programu będzie odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Temat ilustrują słowa „Duch, który umacnia miłość”, zaczerpnięte z Drugiej Modlitwy Eucharystycznej o Tajemnicy Pojednania. Pierwszy rok realizacji programu upłynie zatem na odkrywaniu Osoby i darów Ducha Świętego, zrozumieniu skutków bierzmowania i sposobów ich zastosowania w dochodzeniu do dojrzałości chrześcijańskiej. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła, że patronem roku 2018 będzie św. Stanisław Kostka. 

9.  W tym tygodniu pan organista od poniedziałku rozpoczyna  roznoszenie opłatków wigilijnych od dzielnicy Wola.  U sióstr zakonnych w opłatki zaopatruje się wyznaczona część Parafii. Przypominamy, ze ofiary składane przy tej okazji to jest część wynagrodzenia za całoroczną posługę w naszym kościele.

10. 5 grudnia o godz. 15:30 w SP w Mymoniu, odbędzie sie spotkanie ze św. Mikołajem. Szczegółowe informacje można uzyskać w Szkole Podstawowej.