OGŁOSZENIA – 26.07.2020

17 Niedziela zwykła

26.07.2020 roku

 

1. W poniedziałek o godz. 18.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.
2. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
3. We środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża Matki Bolesnej przełożona Maria Kornasiewicz, a o godzinie 20.00 wieczór fatimski.
5. W sobotę rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych jak: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.
5. W związku z rozpoczęciem sierpnia – miesiąca abstynencji – Episkopat Polski przypomina: „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno–moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa”. Zachęcamy Parafian do abstynencji w tym miesiącu i podejmowania różnych inicjatyw trzeźwościowych.
6. W najbliższą niedzielę Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Matki Bożej Różańcowej przełożona Beata Hedesz.
7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.