Ogłoszenia 26.07.2016


1.Jutro 27 czerwca w Besku – Odpust parafialny Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Porządek Mszy świętej w Besku: rano o godzinie 7.30, uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godzinie 11.00 na której nasz rodak ks. Andrzej Mroczkowski będzie obchodził 25 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy dzieci z klasy trzeciej w strojach pierwszokomunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów Po południu Msza święta o godzinie 18.00. Przypominamy Parafianom, że w tym dniu jest obowiązek u uczestniczenia we Mszy świętej, a pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych darów duchowych, które w tym dniu daje Kościół naszej Parafii.


2. W środę 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych w Besku: rano 7.30, suma o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 18.00.  W kościołach filialnych Msza św. w Porębach i w Mymoniu o godzinie 17.00. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.  Jest to dzień imienin naszego wikariusza księdza Pawła. Polecamy jego osobę  modlitwie Parafian.


3. Spowiedź  przed pierwszym piątkiem od wtorku rano i wieczorem przed Mszą św.


4. W czwartek  zakończenie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


5. Pierwszy piątek miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i adoracja, adoruje róża Matki Bożej Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca, wieczorem o godzinie 18.00 Msza święta i adoracja.. W kościołach filialnych w Porębach i Mymoniu o godzinie 15.30 adoracja, spowiedź i Msza święta. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.


6. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar, wieczorem o godzinie 20.00 wieczór fatimski.


7. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian.


8. W prezbiterium naszego kościoła pojawiło się logo ŚDM w Krakowie, które rozpoczną się za miesiąc. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji Ojca św. i młodzieży polskiej i całego świata o błogosławione owoce tego modlitewnego spotkania.


9. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszych kościołach. Bóg zapłać! Następna składka na prace przy kościołach będzie w sierpniu br.