Ogłoszenia 26.07.2015

1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców dzisiaj  po każdej Mszy świętej będzie sprawowany obrzęd  błogosławieństwa  kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na Misje święte.

2. We wtorek o godzinie 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. We środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża Matki Miłosierdzia przełożona Teresa Marchel, a o godzinie 20.00 wieczór fatimski.

5.  W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża Niepokalanego Poczęcia NMP przełożona Bronisława Ziemiańska.

6. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno – moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski).

Zachęćmy wiernych do abstynencji w tym miesiącu i podejmijmy różne inicjatywy trzeźwościowe.

7. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę i za nowego prezydenta RP.