Ogłoszenia 26.02.2017

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.  Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca codziennie rano i wieczorem przed Mszą świętą. Dzieci i młodzież w tym miesiącu do spowiedzi zapraszamy w czwartek od godziny 16.00.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

4. We wtorek  o godzinie 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  

5.  W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa –

PRZEPISY POSTNE

1. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje:
a) we wszystkie piątki w roku,
b) w Środę Popielcową
c) 24 grudnia zachęca się, aby nie spożywać mięsa,
Nie ma obowiązku wstrzemięźliwości jeżeli w piątek wypadnie Uroczystość.

2. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i zachowanie postu ilościowego:
a) w Środę Popielcową,
b) w Wielki Piątek.
Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.

Wolni są od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki:
a) Wszyscy, którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, w których nie są przestrzegane kościelne przepisy postne,
b) Wszyscy, którzy nie mają możliwości wyboru potraw, a muszą spożywać to, co jest dostępne do spożycia.
Dyspensa nie dotyczy Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku.
Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz złożyć drobną ofiarę do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, albo częściej spełniać uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

6. W Środę Popielcową Msze święte z posypywaniem głów popiołem w Besku o godzinie 7.00 i 17.00, a w kościołach filialnych o godzinie 15.30.

7.  Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta i Msza święta.  

8.  W piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00, a dla młodzieży i tych, którzy nie mogli być wcześniej o godz. 19.00 – Adoracja krzyża, a o godz.20.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej  Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W kościołach filialnych Nabożeństwo Drogi krzyżowej, ucałowanie relikwii świętych, spowiedź i Msza święta w Mymoniu o godzinie 15.30 i w Porębach o godzinie 15.30. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

9. Pierwsza sobota miesiąca, godzinie 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej, adoruje róża św. Anny – przełożona Janina Suwała. Wieczorem Msza św. i nabożeństwo.

10. W przyszłą niedzielę – Niedziela adoracyjna, o godz. 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzi naszej Parafii. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00. Adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Zofia Szul  i zmiana tajemnic. Taca z tego nabożeństwa tradycyjnie przeznaczona jest na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

11. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na spłatę długu za prace wykonane przy kościele w ubiegłym roku. Bóg zapłać!

12. W najbliższą niedzielę, tj. 5 marca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z Rodzicami młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkanie to odbędzie się w kościele. Prosimy Rodziców o przybycie.

13. W dniach 10-12 marca 2017 r.  Apostolat powołań w Wyższym Seminarium Duchownym organizuje rekolekcje powołaniowe przeznaczone dla wszystkich, którzy rozeznają swoje życiowe powołanie. Dolna granica wiekowa to pierwsza klasa szkoły średniej. Wyjazd jest darmowy. Zapisy u księży Katechetów.

14. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w tym roku odbywać się będzie w Ustrzykach Dolnych w dniach 7-9 kwietnia 2017. Koszt wraz z dojazdem 90 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Księży Katechetów.