Ogłoszenia 25.12.2016

1. Dzisiaj 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

2. Jutro w poniedziałek 26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych.

3. We wtorek 27  grudnia Święto świętego Jana.

4. We wtorek 27  grudnia  grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez siostrę Klarę odwiedzą rodziny w Besku, w Porębach i Mymoniu, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Hasło tegorocznej edycji Kolędników Misyjnych „Zauważ niewidocznych!” zwraca uwagę na problem tzw. „dzieci niewidocznych” w Tajlandii – „Jeśli chodzi o Tajlandię, to są szczególnie dzieci, które pochodzą z północnej części Tajlandii, z plemion górskich. Są to dzieci pozbawione troski osób dorosłych, pozbawione odpowiedniej opieki. Często są to dzieci niepełnosprawne fizycznie i umysłowo, dzieci, które mają problem z dostępem do edukacji i takie, które mają wcześniejsze doświadczenie przemocy i mogą łatwo stać się ofiarami krzywdzenia i wykorzystywania” do takich dzieci trafi pomoc. 

5. We środę 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.

6. We środę 28 grudnia wizyta duszpasterska w Mymoniu od godziny 9.00. Dwóch Księży odwiedzi wszystkie rodziny we wiosce.

7. We  czwartek 29 grudnia, piątek 30 grudnia wizyta duszpasterska w Besku.

Ksiądz Radosław odwiedzi rodziny –

29.12.2016 rok – rozpocznie od dzielnicy Wola – ulica Podkarpacka prawa strona do numeru domu 22, następnie ul. Hrabeńska lewa strona ( ul. Klonowa, Jesionowa, Brzozowa) do ul. Bukowej.

30.12.2016 rok – dalsza część ul. Hrabeń Lewa strona do końca (ul. Jodłowa, Sosnowa, Świerkowa, Leśna) i prawa storna ul. Hrabeńskiej do ul. Polnej.  

Ksiądz Łukasz odwiedzi rodziny –

29.12.2016 rok –rozpocznie od dzielnicy – Wola ulica Podkarpacka lewa strona i ulica Wolska.

30.12.2016 rok –dalsza część ul. Podkarpackiej oraz ul. Południowa, ul. Skałki.

W tym tygodniu księża będą odwiedzać w Besku  rodziny od godziny 9.00 do wieczora.

8. W piątek Święto świętej Rodziny: Jesusa, Maryi i Józefa.

9. W sobotę 31 grudnia wizyta duszpasterska w Porębach od godziny 9.00. Dwóch Księży odwiedzi wszystkie rodziny we wiosce.

10. Przypominamy, że na spotkanie kolędowe gromadzą się o ile to możliwe wszyscy mieszkańcy domu i przygotowujemy stół a na nim krzyż, Pismo święte, wodę święconą i kropidło.

11. W sobotę 31 grudnia Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Starego Roku w Besku, w Mymoniu i w Porębach o godzinie 16.00. Za u dział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

12. W przyszłą niedzielę  Nowy Rok – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki. Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, adoruje róża NMP Częstochowskiej przełożona Helena Focik. Taca przeznaczona Na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie choinek do kościoła. W tym roku ofiarowali: Wojciech Pasternak, Wojciech Marszałek i Ryszard Kornasiewicz, a za udekorowanie kościoła na święta dziękujemy – siostrom zakonnym, panu kościelnemu, członkom Akcji Katolickiej i KSM z Beska i Pracownikom Zakładu Komunalnego w Besku, a ministrantom, lektorom, scholii, orkiestrze, panu organiście za przygotowanie liturgii na święta. Bóg zapłać!