OGŁOSZENIA – 25.10.2020

30 Niedziela zwykła

25.10.2020 r.

1. Dzisiaj po Mszach świętych można nabyć kartki wspominkowe – wyłożone są na ołtarzach w bocznych kaplicach – na których wpisujemy rodzinę, która imienne poleca swoich bliskich zmarłych. W miesiącu listopadzie będziemy w świątyni wspominać tych zmarłych w modlitwie wspominkowej. Za zmarłych polecanych w „Wypominkach” zostaną odprawione 4 Msze święte. Wypełnione kartki wspominkowe składamy u księży wikariuszy. W kościołach filialnych nabożeństwo wspominkowe po niedzielnych Mszach świętych.
2. Spowiedź przed Świętem Zmarłych:
Poręby we piątek o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Mymoń we sobotę o godz. 15.00 spowiada trzech księży,
Besko w piątek i sobotę od godziny 16.00 spowiada trzech księży. Zachęcamy aby Parafianie skorzystali ze spowiedzi świętej, a dary duchowe jak, Komunia święta i odpusty ofiarowali za zmarłych.
3. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych w Besku: 7.30, 9.15, 11.00.
Zapraszamy po południu do kościoła na godzinę 14.00 na Mszę świętą za zmarłych Parafian, a po niej żałobna procesja na cmentarz. Mszy św. o godz. 1630 nie będzie.
Kościoły filialne:
– Mymoń – 7.30 spowiedź, 8.00 Msza święta i procesja żałobna na cmentarz w Mymoniu
– Poręby – 10.00 Msza święta.
4. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejny Wieczór Chwały z konferencją nt. istoty modlitwy. Zapraszamy do udziału bądź włączenia się przez transmisję.
5. Polskie Siostry Elżbietanki, pracujące aktualnie w Ziemi Świętej zwracają się z prośbą o pomoc dla domu dziecka, który prowadzą w Betlejem, niedaleko bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Zatrzymanie ruchu pielgrzymkowego spowodowanego obecną sytuacją stało się przyczyną braku środków na podstawowe potrzeby dla dzieci. Formą pomocy, jaką proponujemy jest możliwość zakupienia różańca z drzewa oliwnego. Różańce przesłały siostry z samego Betlejem. Można je nabyć w zakrystii, cena minimalna – 10 zł. Różańce są ładnie pakowane, więc nadają się również na prezent.
6. Wspólnota Matki Słowa z naszej Parafii podjęła się zorganizowania wolontariatu na czas pandemii. Wolontariat jest skierowany w pierwszej kolejności do osób starszych, samotnych lub przebywających w izolacji. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się numer do koordynatora wolontariatu. Osoba, która chciałaby poprosić o zrobienie zakupów czy wykupienie recepty może zadzwonić, po czym zaufana osoba z naszej parafii przyjdzie, aby pomóc. Takie wsparcie będzie realizowane tylko po otrzymaniu wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego.
7. We sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.