Ogłoszenia 25.09.2016

1. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. We piątek wspomnienie św. Hieronima.

5. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W sobotę  rozpoczyna się miesiąc październik, a zatem rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe – za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w modlitwie różańcowej. Tradycyjnie będzie organizowany konkurs dla dzieci z losowaniem figurek Matki Bożej w tym roku konkurs ten rozpocznie się w przyszły poniedziałek. W kościołach filialnych  w  Mymoniu i w Porębach o godzinie 17.00 różaniec prowadzą róże różańcowe.  Jest to pierwsza sobota miesiąca rano o godzinie 7.00  Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża św. Anny przełożona Janina Suwała,  wieczorem o godzinie 19.00 ostatni w tym roku wieczór fatimski.

6. W najbliższą niedzielę – Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin. O godzinie 16.00 – procesja różańcowa do pięciu ołtarzy i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Niepokalanego Serca NMP przełożona Zofia Szul.

7. W minionym tygodniu komisja konserwatorska odebrała bez zastrzeżeń dwie prace wykonane w zabytkowym kościele:

– Wykonanie instalacji elektrycznej

– Wykonanie instalacji przeciwpożarowej

Zostały także omówione dotychczasowe prace nad badaniami polichromii w zabytkowym kościele w Besku – dotychczasowe odkrycia są obiecujące.

8. Dziękujemy Parafianom za ofiary na prace przy naszych świątyniach w tym roku i tak poszczególne dzielnice złożyły:

Następna składka na ten cel będzie w październiku br.