Ogłoszenia 25.05.2014

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe w Besku o godzinie 18.00 procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszamy Parafian na tą modlitwę.

2. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

3. W czwartek o godzinie 18.00 Nabożeństwo majowe i Msza święta, a po niej  adoracja Najświętszego sakramentu. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W piątek  początek Nowenny do Ducha świętego. Zachęcamy Parafian do modlitwy za kandydatów do diakonatu, którzy przyjmą święcenia w najbliższą niedzielę.

5. W sobotę święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych

6. Stowarzyszenie „Beskowianki” zaprasza jak w roku ubiegłym na nabożeństwa majowe przy kapliczkach na terenie Beska w najbliższą  sobotę o godz. 19.00 majówka  przy kapliczce ulica Starowiejska – siostry Felicjanki.

7. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niedziela Adoracyjna, od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin naszej  Parafii, o godzinie 16.00 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych adoruje róża Marii Mroczkowskiej.

8. Komunikat Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski dotyczący Pierwszej Komunii św.

W związku z uchwaloną przez Parlament nowelizacją ustawy oświatowej, która zakłada przesunięcie obowiązku szkolnego 6-latków z roku 2012 na 2014, Komisja Wychowania Katolickiego w porozumieniu z Radą Stałą Konferencją Episkopatu Polski podjęła decyzję, aby zachować wcześniej praktykowany termin Pierwszej Komunii św., do której dzieci przystępują w wieku 9 lat.  Dzieci, realizują trzyletni program nauczania religii i przystępują do Pierwszej Komunii św. w klasie III. W związku z tą decyzją w  Parafii Besko w 2015 roku I Komunii św. nie będzie. W 2016 roku do I Komunii św.  przystąpią dzieci klasy III.

9. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.