Ogłoszenia 25.02.2018

1. Dzisiaj druga niedziela wielkopostna, jest to Niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając dar serca do skarbonki przed kościołem.

2. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od poniedziałku rano i wieczorem przed Mszą świętą.  Dzieci i młodzież do spowiedzi zapraszamy we środę od godziny 16.00.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

4. We wtorek o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. We środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 Godzina święta i Msza święta.

7.  W pierwszy piątek Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Besku rano po Mszy świętej o godzinie 7.00, po południu o godzinie 17.00. Dla młodzieży i osób chętnych o godz. 19.00 adoracja krzyża, a o godz. 20.00 droga krzyżowa.  Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych od udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Za odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 W kościołach filialnych: spowiedź, Nabożeństwo Drogi krzyżowej i Msza św. w Porębach o godzinie 15.30 i w Mymoniu o godzinie 15.30. Chorych w Besku będziemy odwiedzać od godziny 8.00.

8.  Pierwsza sobota miesiąca o godzinie 7.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej adoruje róża Matki Bożej Rodzicielki przełożona Helena Kuzian, wieczorem o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Matki Bożej.

9.  W przyszłą niedzielę Niedziela Adoracyjna – od godziny 12.00 do 16.00 prywatna adoracja rodzin.  Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę w Besku o godzinie 16.00. Dzisiaj adoruje róża Matki Bożej Gromnicznej przełożona Zofia Rzońca, a w przyszłą niedzielę róża MB Nieustającej Pomocy przełożona Elżbieta Kielar. Taca z tego nabożeństwa przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Nabożeństwo Gorzkich żali i Msza święta w Mymoniu o godzinie 8.30, a w Porębach o godzinie 10.00.

10.  Parafialne rekolekcje wielkopostne będą głoszone w dniach: 16 – 19 marca 2018r.  Kaznodzieją wielkopostnym w tym roku będzie o. Władysław Bodziony – redemptorysta posługujący w Radiu Maryja i w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.  Prosimy Parafian o modlitwę za błogosławione owoce rekolekcji dla naszej Parafii.

11. Po Mszach świętych można nabyć świece paschaliki i baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas. Wielkanocne Dzieło Pomocy Chorym i Niepełnosprawnym.  Caritas rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne na stół świąteczny. Ofiary:  7zł.  paschalik  i 5zł. baranek wielkanocny.  Równocześnie Caritas dziękuje za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Caritas.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać! Następna składka na ten cel w kwietniu br.