Ogłoszenia 24.12.2017

1. Dzisiaj 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Besku: 6.00 Godzinki 6.30, 9.15 i 11.00. Mszy św. wieczorowej nie będzie. W kościołach filialnych Msze św. tradycyjnie jak w każdą niedzielę. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Przypominamy Parafianom, że wieczerzę rozpoczynamy czytaniem Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa z ewangelii świętego Łukasza – rozdział 2, modlimy się za żywych i zmarłych i śpiewamy kolędy. W ten wieczór wykluczamy alkohol.

2. Pasterka w Besku o godzinie 24.00, a w kościołach filialnych w Mymoniu i w Porębach o godzinie 22.00. Połowę ofiar na tacę z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

3. Jutro 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00.

4. We wtorek  26 grudnia Święto świętego Szczepana. Porządek Mszy świętej w Besku: 7.30, 9.15, 11.00 i 16.00 bez Nieszporów. Na sumie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. W kościołach filialnych w Mymoniu 8.30, w Porębach 10.00 i obrzęd rozesłania kolędników misyjnych. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa. Taca we wtorek będzie przeznaczona na dom EMAUS, na księży emerytów, Seminarium Duchowne i UP JPII w Krakowie.

5. We środę  27  grudnia Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.

6. We środę 27  grudnia  grupy Kolędników misyjnych przygotowane przez siostrę Klarę odwiedzą rodziny w Besku, w Porębach i Mymoniu, prosimy życzliwe przyjęcie misyjnych kolędników. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem. To przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych. W tym roku opowiedzą odwiedzanym rodzinom o dzieciach z Syrii i Libanu. Właśnie na ten cel będą zbierać ofiary.

7. We czwartek 28 grudnia Święto świętych Młodzianków.

8. W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9. W przyszłą niedzielę 31 grudnia zakończenie Roku Pańskiego 2017. Porządek Mszy św. niedzielny. Nabożeństwo dziękczynne na sumie. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.