Ogłoszenia 24.05.2015

1. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…  

2. Od wczoraj w naszej Parafii trwa Eucharystyczne Nabożeństwo 40-godzinne, a oto  program na jutro:

 

PONIEDZIAŁEK- Święto N. M. P. Matki Kościoła

godz. –    7.30 –  Msza św.  z kazaniem

godz. –  11.00 –  Msza św. z kazaniem

godz. –  18.00  –  Nabożeństwo majowe  i Msza św. z kazaniem i zakończenie Eucharystycznego Nabożeństwa.

 

PORZĄDEK ADORACJI

Eucharystyczne Nabożeństwo 40 – godzinne

 

NIEDZIELA

godz.  7.30 – 11.00 – rodziny z dzielnic: Sucha Wieś, POM, Pekum

godz. 11.00 – 16.00 – rodziny z dzielnic: Ogrody, Góry, Podgóry, Mymoń

 

PONIEDZIAŁEK

godz.   7.30 – 14.00 – rodziny z dzielnic: Wola, Porzecze

godz. 14.00 – 18.00 – rodziny z dzielnic: Wieś, dzielnica od torów w stronę Poręb i Poręby

Drodzy Parafianie !

Niech ten święty czas, kiedy wielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i rozważamy Dar jaki zostawił nam Bóg  będzie dla każdej rodziny naszej Parafii okazją do modlitwy i świadectwa naszej miłości do JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO przez liczny udział w nabożeństwach i adoracji.

                                                                                       Szczęść Boże !

Program nabożeństwa i adoracji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii prosimy się z nim zapoznać.

3. Nabożeństwo majowe w kościele w Besku w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę o godzinie 16.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w modlitwie do Matki Bożej w tym pięknym miesiącu. W kościołach filialnych prowadzą nabożeństwo majowe róże różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.00, a niedzielę po Mszy świętej.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce w sobotę   30.05.2015 r. godz. 19.00  przy ulicy Podkarpackiej –  kapliczka rodziny Mieczysława Zubika.

6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.  

7. W niedzielę, 7 czerwca, kolejne Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8.  Zapraszamy na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca 2015 r., o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie. Wstęp wolny.  Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje ks. Maciej do 1 czerwca. Wyjazd o godz. 17.00, koszt 20 zł.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież KSM będzie zbierała podpisy pod projektem ustawy ochrony życia nienarodzonych w naszym kraju. Prosimy zabrać ze sobą numer Pesel i poprzeć inicjatywę ratowania życia nienarodzonych w naszej Ojczyznie.